Honda, CES 2017 fuarında tanıttığı Riding Assist teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Honda yeni teknolojisi sayesinde, motosiklet sektöründe önemli bir adıma imza atmak istiyor. Zira bu teknoloji ile motosikletler kendi kendine dengede dur

Honda, CES 2017 fuarında tanıttığı ''Riding Assist'' Teknolojisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Honda yeni teknolojisi sayesinde, motosiklet sektöründe önemli bir adıma imza atmak istiyor.

Honda, özellikle acemi olan motosiklet sürücüleri için geliştirdiği ''Riding Assist'' ile sürücülerin hatalarından dolayı oluşan kazaların önüne geçmeyi hedefliyor.

Bildiğiniz gibi bir motosikleti yüksek hızda kontrol etmeniz oldukça zordur. Birde buna acemilik eklenince oluşacak ölümlü veya ciddi şekilde yaralanmalı kazalar kaçınılmaz oluyor.

Honda'dan çığır açacak teknoloji: Riding Assist

Honda'dan çığır açacak teknoloji: Riding Assist

Honda'nın geliştirmiş olduğu bu özel sürüş yardımı ile motosiklet kullanıcı yüksek hız yaptığı zaman iki tekerin üzerinde rahatlıkla dengede durabilecek. Sürüş yardımı sayesinde dengesini kaybeden motosiklet, sürücünün yardımı olmadan da rahatlıkla dengesini toplayabilecek.

Böylelikle motosiklet konusunda acemi olan sürücü rahatlıkla dengesini sağlamış olacak ve sürücün acemiliğinden meydana gelen kazaların önüne büyük bir ölçüde önüne geçilecek.

Riding Assist tanıtım videosu:

Honda’nın robotik labratuvarlarında, Asimo’nun yapıldığı yerde geliştirilen sistem, videodan da görüleceği gibi üzerinde sürücü varken ve hatta sürücü yokken de dengede durabiliyor.

Dev jiroskoplar kullanmak yerine, bu sistem (Riding Assist Motorcycle), Honda’nın konsept UNI-CUB cihazı ve Asimo’da kullanılan teknolojileri kullanmakta.

Honda’nın NC750X motosikletinde kullanılanın aksine, ön amortisörler dengede kalmayı kolaylaştırmak adına, açı değiştirebiliyor.

Honda’nın CES 2017 fuarı sunumu:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları