TV8’de yayınlanan bir magazin programında, Sabahattin Ali’nin 'Kürk Mantolu Madonna' adlı kült romanında dünyaca ünlü şarkıcı Madonna'nın hayatının anlatıldığını sanan çok bilmiş yorumcu sosyal medyada alay konusu oldu.

Televizyon kanallarındaki yorumcularda, yorum yaptıkları konuya dair bir uzmanlıklarının aranmadığı, herkesi her konuda bilmiş bilmiş konuştuğu güzel ülkemizde yine trajikomik bir olay gerçekleşti.

TV8’de yayınlanan "Aramızda Kalmasın" isimli magazin programında, filmi çekileceği açıklanan Sabahattin Ali’nin "Kürk Mantolu Madonna" adlı kült romanı için, “Madonna’nın hayatı enteresan olabilir, aşkları falan” yorumu yapıldı.

Jess Molho’nun sunduğu programda özellikle Beren Saat’in çekilecek filmde başrolü kabul etmesi üstünde durulurken sunuculardan Funda Özkalyoncuoğlu’nun yorumu ‘pes dedirtti’: “Kitaplar filme uyarlanınca, o işi ben sevmiyorum. Dünyada da örnekleri var. Zorlamanın ne anlamı var diye düşünüyorum. Yine de Madonna’nın hayatı enteresan olabilir; aşkları, ilişkileri falan.”

Bu kadarla kalsa iyi… Rejinin Molho’yu uyarması sonucu kitabın 1943 yılında yazıldığını öğrenen Kalyoncuoğlu, duruma ‘hala’ anlam veremeyerek bu kez “1943? Madonna var mıydı o zamanlar?” sorusuyla ‘Madonna’ yorumunda ısrar etti.

“Kitabı okudum, Sabahattin Ali çok önemli bir yazar”

Film uyarlamasının Madonna üzerinden olacağını ‘düşündüğünü’ vurgulayan Kalyoncuoğlu şöyle devam etti: “Kitabı okudum ama sana anlatabileceğim, altını çizebileceğim bir nokta yok. Sabahattin Ali çok önemli bir yazar. Herkesin onun kitaplarını okuması lazım ama nasıl olacak bilmiyorum, senaryoyu gözümde canlandıramadım.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları