15 Temmuz kalkışma gecesi TRT'yi darbecilerden temizleyen halk, TRT Haber sunuculuğuna getirilen Erhan Çelik'i istemediklerine dair sosyal medya üzerinde çok ciddi bir kampanya yürütmesine rağmen kendilerine muhatap bulamıyor!

15 Temmuz darbe girişimi öncesi hükumete yönelik eleştiri içerikli attığı tweetler ve eşi Gülben Ergen'in daha önceki süreçlerde yaptığı konuşmalara rağmen Erhan Çelik'in, devlet televizyonuna transfer edilmesi ağırlıklı olarak hükumet yanlısı olan TRT izleyicisini şoke etmişti.

İzleyiciye Erhan Çelik ile alakalı ikinci şok ise, TRT'nin Erhan Çelik'e ödediği yüksek ücrete ilişkin söylentiler oldu. TRT'den bu yönde net rakamın belirtildiği bir açıklama gelmese de, sosyal medyada belirtilen (260 bin TL Aylık) gibi rakamların gerçeği yansıtmadığı dile getirildi. Fakat bu açıklama da izleyicileri bu konuda yumuşatmadı. Tabi bu noktada Erhan Çelik'e ödenen ücretin konuşulmasıyla birlikte Hükumet karşıtı TRT izleyicilerinin hatta TRT'yi hayatında hiç izlememiş olanların da devreye girdiğini dile getirmekte fayda var. Yani Hükumet yanlısı ve karşıtı olan halk bu konuda fikir birliği yaptı ve tepkilerini en sert şekilde dile getirdiler. Getiriyorlar.

Öyle ki change.org üzerinde "TRT'de Erhan Çelik'i istemiyoruz" başlıklı imza kampanyaları başlatıldı ve bu kampanyalara katılım da oldukça yüksek oldu. Fakat halk yine kendilerine muhatap bulamadı.

Bu kez TRT'yi izlememe konusunda boykot başlatıldı. Erhan Çelik'in sunduğu TRT Ana Haber, Total'de yüzde 0,51'lik oranla 100. sırada kaldı. Oysa ki TRT'nin emektar ve çok sevilen haber spikeri Zafer Kiraz döneminde TRT Ana haber aldığı yüksek reytinglerle ilk sıralarda yerini alıyordu.

Millet Tepkilerini Dinleyecek Bir Yetkili Arıyor!

Sosyal medya üzerinden devletin üst düzey yetkililerine, özellikle de TRT’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a ve Cumhurbaşkanına gönderilen “Erhan Çelik’i istemiyoruz” mesajları henüz karşılık bulmadı. En çok merak edilen konu ise, millet bu kadar tepki gösterirken Erhan Çelik neden ısrarla haber sunmaya devam ediyor? Sosyal medyada Cumhurbaşkanı ve TRT’den sorumlu Numan Kurtulmuş’un sayfalarında yazılan şikâyetler ve yorumlar muhatap alınıp cevap bekliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları