Türk müziğinin dehası olarak kabul edilen Tanburi Cemil Bey, vefatının 100. yılında 'Tanburi Cemil Bey Sempozyumu' ile anılacak. Sempozyum, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

Türk müziğinin dehası olarak kabul edilen Tanburi Cemil Bey, vefatının 100. yılında "Tanburi Cemil Bey Sempozyumu" ile anılacak. Sempozyum, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

Tanburi Cemil Bey Derneği, İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama Araştırma Merkezi (OMAR) iş birliğiyle düzenlenecek sempozyum, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Türk müziğinin önemli isimler arasında anılan Tanburi Cemil Bey'in vefatının 100. yılı nedeniyle gerçekleştirilecek sempozyumda, sanatçının şahsiyeti, müziği ve Türk müziğine etkileri, gelenek anlayışı gibi konular tarihsel ve sosyolojik yöntemlerle değerlendirilecek.

Düzenleme kurulunda Muzaffer Şenel, Zeynep Yıldız Abbasoğlu, Leyla Dede, Erhan Bayram, Burcu sağlam, Beyza Ceran ve Hasan Baran Fırat'ın yer aldığı sempozyumda, Prof. Dr. Cem Behar, Fikret Karakaya, Fikret Bertuğ, Prof. Dr. Uğur Derman, Prof. Erol Deran, Prof. Mutlu, Yrd. Doç. Dr. Güneş Ayas, Dr. Militiadis Papas, Prof. Dr. Panagiotis C. Poulos ve Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Erzurun Özel gibi isimler konuşmacı olacak.

Sempozyum, 13 Ekim'de Şehir Üniversitesi Doğu Kampüs Konferans Salonunda başlayacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları